DOOH ile tarih ve mevsimsel hedefleme
15/04/2020
Akıllı telefonlar ile davranışsal hedefleme
25/04/2020
 

Tüketici Otomasyonunun Yükselişi

Önümüzdeki yıllarda daha fazla insan sürücüsüz otomobillere seyahat ettikçe çok daha fazla yolcu pasif olarak oturacak.

Artık yola odaklanmalarına gerek olamayacak. İstedikleri kadar camdan dışarı bakabilirler. Bazı araç paylaşım şirketleri de sürücüsüz otomobilleri için araç içi dijital reklamlar arıyor.

Bunun sizin için anlamı: Bu ve diğer otomatik ve pasif işe gidip gelme biçimleri arttıkça, insanların dikkatini yolda tutmak daha kolay ve daha güvenli olacaktır.

Ayrıca, gözlerimiz doğal olarak hareket ve renge çekilir. OOH söz konusu olduğunda, hareket ve grafiklere sahip dijital çeşitlilik (bazen ekran doğru teknolojiye sahipse seste eklenebilir) statik çeşitlilikten çok daha fazla dikkat çekecektir.

Bu nedenle DOOH, şu anda dünyada %50'yi geçen OOH içindeki harcama payını arttırmaya devam ediyor.

Ülkemizde de şirketler dijital ekranların sunduğu reklam fırsatlarını görmeye başlıyor.

DOOH aracılığıyla yer, tarih, saat ve mevsimsel hedefleme, diğer medya türlerinin yapabileceklerinden farklıdır.

Görsel, işitsel, Artırılmış Gerçeklik ve dijital ekranların diğer yüksek teknoloji ürünü etkileşimli yetenekleri, kitleleri etkilemek için paradigma değiştiren yollar sunmakta.

Tüm bunları online, uygulama ve sosyal medya pazarlama ve verileriniz ile birleştirmek, DOOH'u kapsamlı pazarlama planının önemli bir bileşeni yapar

Tüketici Otomasyonunun Yükselişi

Açık konuşmak gerekirse, diğer medya reklamcılığı formatlarında vazgeçemiyoruz fakat daha fazla tüketici otomasyonlarıyla birlikte DOOH çok yakında kendi kategorisini yaratmış olacak. DOOH’u pazarlama planınızın birincil bileşeni olarak kullanmaya başlamazsanız, şirketiniz giderek pazar payını kaybedecektir.