Akıllı Telefonlarla Davranışsal Hedefleme

DOOH’u sosyal medya ile birleştirmek erişimi %200’ün üzerinde artırıyor
23 Kasım 2020

Konum, saat, tarih, sosyal medya, uygulamalar, web sitesi ve otomasyon gibi diğer tüm parçaları bir araya getirirseniz, büyük bir avantajınız olur. Ancak, yatırım getirinizi gerçekten patlatmak, önemli bir öğeye bağlıdır - hedef kitlenizin gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu bilmek .

Bunu yapabilme yeteneği, insanların% 70'inden fazlasının sahip olduğu bir cihazda: Akıllı telefon.

Mobil cihazlar, davranış ve konum arasındaki araçtır.

Bu GPS konumundan çok daha fazlası demek. Konum verilerinin iki ana kaynağı vardır - enlem / boylam. Davranışlarsa cihazdaki uygulamalardan sağlanır.

İnsanların cihazlarında yaptıkları işlemler - aradıkları, tıkladıkları ve görüntüledikleri, satın aldıkları ürünler ve nereye gittikleri - tüm bunlar sürekli olarak toplanır.

Yeni nesil dijital reklam ekranları, kendilerine yakın olan insanların akıllı telefonları ile iletişim kurabilir.

Zamanla, mobil cihazlar sayesinde güzergahlar üzerinde ne tür ilgi ve tercihlere sahip hangi tür insanların geçtiği ve bu davranışların gün, hafta ve yıl boyunca nasıl değiştiği hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız. Bu bilgiler, ister karayolu üzerinde dijital bir pano olsun, ister bir dijital HD ekranda olsun veya sokaktaki bir rakette olsun, hepsi için kullanılabilir olacak.

Bu saptamalar kişisel kimlik bilgileriyle değil, yalnızca akıllı telefonlardaki anonim veriler kullanılarak yapılır. Bu sayede kişisel veriler ihlal edilmemiş olur.

Bütün bunlar ne anlama geliyor?

“İnsanların %70'inden fazlasının akıllı telefonu var.”

Bir restorana sahipseniz, çevrenizde sizin yemek tarzınızı seven insanların ne yiyeceklerini düşünmeye başladıklarında, bu insanların muhtemel konumlarını tahmin edebilirsiniz.

Bir reklam kampanyası planlayın ve bu konumlarda ve günün o saatlerinde dijital ekranlara reklamınızı gönderin.

Ardından, ölçülebilir ve etkili pazarlama araçları kullanarak (İleride bu konu hakkında da bir makalemiz olacak) farklı teklifler sunabilir ve geri bildirim oranınızı ölçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir