DOOH’u sosyal medya ile birleştirmek erişimi %200’ün üzerinde artırıyor

21. Yüzyıl Reklamcılığında Dijital Ekranların Rolü
22 Kasım 2020
Akıllı Telefonlarla Davranışsal Hedefleme
23 Kasım 2020

Şirketinizin sosyal medya sayfalarını kaç kişi ziyaret ediyor ve onlarla etkileşime giriyor? İşletmelerin herkes tarafından 'beğeni', 'takip, 'tweet’ ve 'paylaşım' elde etmeye çalıştığı sayfaları var. Tüm bunların takibi için gün içinde oldukça zamana ihtiyaç var.

Peki bütün bunlar için kimin vakti var?

Hiç kimsenin.

Bu yüzden çoğu sosyal medya sayfası oldukça seyrek trafik alıyor ve geri bildirim oranları düşük. Bir çok şirket sosyal medya etkileşimini arttırmak için reklam yatırımı yapıyor.

Bu yatırıma genellikle değiyor, çünkü sosyal medyanın güçlü yönlerinden biri olan kişisel katılımda büyük bir güç var. İnsanlar şirket sayfalarımızla etkileşime girdiklerinde, bizimle doğrudan bir ilişki kuruyorlar. Bu sayede Geri bildirimler, diğer insanlara bundan bahsetme ve bir gün satın alma yapma olasılıkları yükseliyor.

İşin karanlık yüzü ve online reklamlar:

Google, Online reklamların %56'sının hiç görülmediğini tahmin ediyor. Daha da kötüsü, tüm web trafiğinin% 61,5'i insan bile değil. Amacı sizi pahalı siber güvenlik sistemleri için ödeme yapmaya yönlendiren botlardır.

Dolayısıyla, Online reklamların yalnızca% 44'ü görülürse ve onları gören “insanların” % 61'i gerçekte insan değilse, Online reklamcılıktan güçlü bir yatırım getirisi elde etmek zor olur.

Ayrıca, ‘Satış Hunisi’ trafiği oluşturmak için reklamlara ödeme yapıyorsanız, ‘Yatırım Getirisi’ gerçekleşmekten daha da uzaktır, çünkü çoğu zaman bu aşamada satın alma yoktur.

Tüm web trafiğinin% 61,5'i insan bile değil

“Google, online reklamların% 56'sının hiç görülmediğini tahmin ediyor.”

DOOH sosyal medya yatırım getiriniz için ne yapabilir?

Peter J. Solomon, DOOH reklam panolarını sosyal medya ile birleştirmenin erişimi %200'ün üzerinde ayrıca mobil uygulama ve web sitesi kampanyasında ise erişimi %300'ün üzerinde artırdığını bildiriyor.

Neden? Çünkü DOOH insanlar sokakta yürürken ya da arabada yolculuk ederken aldırış etmedikleri anlık bir eylem sunuyor. Yine, diğer tüm reklamcılık araçlarının aksine, DOOH tüketiciler tarafından bir izinsiz giriş olarak algılanmamaktadır.

Mesaj tüketiciye hitap ederse, hemen harekete geçeceklerdir. Dijital ekranlar hedef kitlelere bu kadar hassas bir şekilde hedeflenebildiğinden, sosyal medya katılım potansiyeli rakipsizdir.

Sokakta yürüyen yayaya geri dönelim. Normalde aynı kafeye giderdi ama şimdi caddenin karşısında yeni bir kahve dükkanı var. Ya yeni mağaza ona sosyal platformlarında en iyi kahve kupasına oy vermesini söyleyen dijital bir reklam sunuyorsa: "Caddenin hemen karşısındayız!"

Bu kahvecinin orada olduğunu bile bilmiyor olabilir. İnsanlar rutin olarak çalışırlar. Sokağı biliyor ve artık nadiren diğer tarafa bakıyor. Ama şimdi, bu yeni mağazanın orada olduğunu biliyor. Bu reklamı gördükten sonra deneme şansı nedir? Tabi ki çok yüksek.

Bölgeye özgü reklamlar, sokak düzeyine kadar, hiçbir reklamın dokunamayacağı şekilde sosyal medyayla güzel bir bağlantı kurar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir